Park ve Korular

Göktürk Göleti Mesire Yeri

İstanbul’un kalabalığından ve keşmekeşinden sıkılıp kendisini doğaya atmak isteyenler için İstanbul’un merkezinde sayılabilecek eşsiz bir sığınak Göktürk Göleti. Bu kadar güzel olmasına rağmen çok fazla bilinmeyen bu gizli köşe, bir kere gittiğiniz takdirde İstanbul’daki kaçamak yeriniz haline gelebilir.

Göktürk Göleti Hakkında Bilgi

İsterseniz günübirlik olarak gidebileceğiniz mesire yerinde arzu ederseniz çadır ya da karavanla da kamp yapmanız mümkün.

İstanbul’u çevrelemiş ormanlardan gelen suyu depolamak için oluşturulan gölet, doğası ve sahip olduğu aurası ile oldukça ilgi çektiği için mesire yeri olarak ziyaretçilerini ağırlamaya başlamış. İstanbul merkezinde sayılabilecek bir alanda neredeyse tamamı ormanla örülü mesire alanı içinde yaban domuzu, kurt, çakal ve tilki gibi yabani hayvanların olduğu da bilinmekte. Bu yüzden özellikle kamp yapmak isteyenlerin konu hakkında yetkililerden bilgi almasında yarar var.

Göktürk Göleti Mesire Yeri Giriş Ücreti

Mesire yeri için günlük giriş ücreti 2,50 TL. Ancak bu ücret yayalar için. Eğer buraya herhangi bir motorlu araçla birlikte giriş yapacaksanız fiyatlar biraz değişiyor;

Motosiklet: 3,75 TL
Otomobil: 8,50 TL
Minibüs: 21 TL
Otobüs: 105 TL

İçerde çadır ya da karavanla kamp yapmak isterseniz de günlük fiyatlar şu şekilde;

4 Kişilik Çadır Yeri: 17,75 TL (4’ten fazla her kişi için 4 TL)
Karavan Yeri: 21,50 TL.

Göktürk Göleti Mesire Yeri Nerede ve Nasıl Gidilir

Gölet Göktürk merkeze oldukça yakın. Bunun için önce Hasdal Kemerburgaz Yolu’nu kullanıp Göktürk Merkez’e vardıktan sonra İhsaniye Yolu’na sapılırsa, gölet yolun hemen başında.

Otobüsle gitmek isterseniz de Eyüp Belediyesi Yol Bakım Otobüs Durağı’ndan 48k ya da 48P nolu hatları kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir